fbpx
Lajme

Serbja kërkon luftë pas vrasjes së Ivanoviqit: President, kthejani Kosovën popullit serb (Foto)

Megjithëse ende nuk dihet asgjë për personat dhe motivet e tyre në vrasjen e liderit të Iniciativës Qytetare serbe, Oliver Ivanoviq, qytetarët serbë po vinë në përfundime të ndryshme për vrasjen e tij.

Ka prej tyre që mendojnë se Ivanoviqin e kanë vrarë vetë serbët, e të tjerë që janë të bindur se e ka vrarë Qeveria e Serbisë, por ka edhe prej të tillëve që mendojnë se ai është vrarë nga shqiptarët.

Një serbe në Twitter është shprehur e bindur se ai është vrarë nga shqiptarët, të cilët ajo i quan terroristë.

Ajo kërkon nga Presidenti i Serbisë që me këtë rast të reagoj dhe Kosovën t’ia kthejë Serbisë.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close