fbpx
Lajme

Vehbi Kajtazi: Të thojke Hashimi se nuk vyen Lajçaku, po ti e dojshe atëherë o Bino

“Te thojke Hashimi se nuk vyen Lajçaku, po ti e dojshe atehere o Bino”, ka shkruar gazetari Vehbi Kajtazi në llogarinë e tij në facebook.

Po ashtu, edhe gazetari Valon Syla e ka kritikuar ashpër kryeministrin Albin Kurti.

Ja statusi i plotë i Valon Sylës:

Krye-ankuesi i kimeve Kurti paska thanë qe “nuk e kemi me Amerike e Evrope po faji është te emisari!”. Veq pak, veq pak!

– me 7 qershor pat thanë qe problem se ka Ameriken po Escobarin.

– me 22 shtator 2020 pat thane: “Grenelli nuk eshte Amerika, s’kane problem Ameriken po emisarin”.

Medemek, Kryeministri me ASNJE emisari nuk gjeti gjuhe te perbashket. As Demokrat, as republikan, as amerikan as europian.

Pe shihni tash që spo din Kurti. S’ka asnjë sens diplomatik. S’din me negociu. S’don mu koordinu me miq. Je idhnak, si fëmi i pergazt. Ti je prish me Tirane, me Bruksel dhe me Washington.

Haletit të dobët pra, edhe kimet i pengojnë.

#albanologji#kurti#vv

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close