fbpx
Lajme

Kapet n’rren Peci: Tha se për herë parë Kosova i prodhon 300 mijë ton grurë, në vitin 2013 – në kohën e Thaçit u prodhuan 392 mijë ton

Lirim Mehmetaj:

Ju thash qe rrene Peci, ky mashtrues patologjik.

Ama sot na e paska lehtesu edhe neve se e paska shperfaqe genjeshtren vete.

Paralajmeroi shifra rekorde te prodhimit te grurit sivjet duke kapur se paku 300 mije ton grure.

Kjo shifer, madje edhe me e larte, qenka arritur edhe vitin e kaluar dhe me gjase 10 vjetet e fundit po ashtu.

Shihni te dhenat zyrtare te vitit 2023 ku tregohet se rendimenti ishte mbi 303 mije tone grure.

Posto prape minister, shperfaqe edhe ndonje mashtrim.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close