fbpx
Lajme

“S’kemi shef në familje”, Albin Kurti rrëfen për herë të parë si e njohu gruan e tij

Në vazhdim ai ka treguar se si flet me të bijën duke ditur se ajo qëndron më tepër me nënën dhe jeton në Norvegji.
Featured image of article: “S’kemi shef në familje”, Albin Kurti rrëfen për herë të parë si e njohu gruan norvegjeze, çfarë gjuhe flet me të bijënAlbin Kurti dhe gruaja Rita Augestad Kndusen25 Gusht, 2019 16:56
KOSOVË- Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ndryshe nga herët e tjera ka dhënë një intervistë për emisionin “N’Konak” të RTV Dukagjinit, lidhur me jetën private.

Kurti ndër të tjera ka folur edhe për rolin e të qenit prind i një vajze dhe bashkëshort i një norvegjezeje.

Gjatë bisedës, kandidati për kryeministër të Kosovës ka rrëfyer se si ishte njohur me gruan, Rita Augestad Kndusen, e cila jeton here pas here në Prishtinë.

“Mendoj se jeta është pak misterioze dhe nuk dihet se ku të përplasin dallgët. Unë gruan time e njoha në Prishtinë. Unë jam i luntur me atë që ka ndodhur. Unë nuk shok barriera Kur kam thënë jepni përparësi produktet vendore, nuk kam menduar në njerëz. Nuk kemi shef në familje, por kemi një lloj bashkëqeverisje”, ka thënë ndër të tjera ai.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në vazhdim ai ka treguar se si flet me të bijën duke ditur se ajo qëndron më tepër me nënën dhe jeton në Norvegji.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close