fbpx
Lajme

Specialja e paraqiti si viktimë e UÇK-së, gazetari thotë se Riza Kikën e ka vlerësuar Millosheviqi në Hagë

Shkruan: Fitim Çeku

Dëshmitari Agim Idrizi që sot po dëshmon në Hagë për Riza Kiken ish-shefin e policisë serbe në Kaçanik.

Riza Kika kishte vrarë dhe torturuar shumë shqiptarë në rajonin e Ferizajt dhe Kaçanikut dhe ishte vrarë nga shqiptarët disa minuta para së të përdhunonte një vajzë 18-vjeçare shqiptare në Kaçanik.

Riza Kika është vlerësuar edhe në Hagë nga kasapi i Ballkanit Slobodan Millishevici gjatë kohës kur ai po gjykohej.

Dhe mbrojtja e Millosheviqit përdori vrasjen e Riza Kikes si argument për të mbrojtur Millosheviqin.

Është e tmerrshme që Albin Kurti dhe Vjosa Osmani po rrinë sy mbyllur për atë që po ndodh në Hagë.

Riza Kika ishte përmendur nga Prokuroria Speciale si viktimë e UÇK-së.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close