fbpx
Lajme

Al Sabah përkulet pranë varreve të Jasharajve

Presidenti i ANOC-ut, Sheikh Al Sabah, gjatë vizitës në Kosovës ka vizituar edhe kompleksin memorial “Adem Jashari” në Prekaz.

Ai ka vendosur kurora lule pranë varreve të Jasharajve si dhe është pritur nga pjesëtari i familjes Jashari, Murat Jashari.

Al Sabah gjatë ditës është takuar me kryeministrin Ramush Haradinaj si dhe kryetarin e Kuvendit, Kadri Veseli, dhe ministrin e Kulturës Kujtim Gashi.

Al Sabah në mbrëmje do të marrë pjesë në një ceremoni festive që KOK organizon për nder të tre vjetorit të pranimit në Komitetin Ndërkombëtar.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close