fbpx
Lajme

Buzhala: Keni me i thanë Beratit, a mundesh me folë me Grenellin se keq e kishmi pas

Njohja e fundit e pavaresise se Kosoves i ka ardhe me ndermjetesimin e Richard Grenellit, edhe ate nje njohje teper cilesore, sic eshte ajo nga Izraeli. Njohja ka qene spektakolare, sepse u pat realizu nga Dhoma Ovale e Shtepise se Bardhe, ku brenda saj ishte edhe President i Serbise Vuciq. Ky eshte fakt.

Prej asaj dite e temas kush ma njofte nuk na ka. Edhe ky eshte fakt.

Marreveshja e ndermjetesume dhe e arritur nga Grenell eshte perkrahur nga administrata Biden. Gjithashtu edhe ky eshte fakt.

A pajtohna me cdo qendrim te tij? Nuk pajtohna me cdo qendrim te askujt.

Mirepo duhesh me qene i verber, duhesh me qene krejt pa vizionn, me e injoru realitetin politik ne Amerike, edhe me qene kaq idiot sa mos me e pa valen e kuqe – ne Amerike te djathtit jane te kuq – qe po vjen. Per me teper, jo republikanet, po vijne trumpsitet, e Grenelli eshte njeri prej tyre.

Duhesh me qene debill, mos me e pa kush po i fiton zgjedhjet e vjeshtes, e qe besa edhe ato presidenciale.

Mos harroni: Ne Amnerike presidentin e zgjedhin amerikanet, e jo evropianet, e sidomos jo militantet e inxhinjeruar dhe manipuluar gjenetikisht.

Me pas qene qytetar amerikan, me i pas pase qito men qe i kam, demokratet e kisha votu. Me qene kryeminister i Kosoves, demokratet dhe republikanet i kisha trajtu njejte, sic ben Izraeli.

Cdo gabim ne kete drejtim eshte fatal dhe me pasoja te medha per vendin.

Hajt se keni me i thane qiti Berit te keq, a munesh ble me fole me Glenelin se kena pas gabu. Pastaj Beri ju thote “more qenusha, pse po nguteni”. 😛😛.

Mos e harroni kurre nje gje: Kosova sot qeveriset prej atyre qe e kane kundershtu dhe refuzu cdo oferte te cdo presidenti amerikan.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close