fbpx
Lajme

Dačić: Nuk ka pajtim me Kosovën pa u denuar kriminelët e UÇK-së, ne po dërgojmë dosje në Hagë

Ish kryediplomati i Serbisë Ivica Dačić ishte shprehur në mbledhjet e Këshillit të Sigurimit se pa u denuar kriminelët e UÇK-së, nuk do të ketë pajtim me Kosovën.

Sipas tij, janë pikërisht ata që po dërgojnë dhe po e ndihmojnë Gjykatën Speciale me materiale dhe dosje të ndryshme.

Duhet të rikujtojmë faktin që edhe kryediplomatja e Kosovës znj. Donika Gërvalla është shprehur publikisht se do të dërgojë dosje në Hagë për t’i denuar kriminelët e UÇK-së.

VIDEO:

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close