fbpx
Lajme

Elvis Hoxha fyen gjyqtarët dhe prokurorët e Kosovës, i krahason me kukulla

Elvis Hoxha, anëtar i Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, ka shkruar një status shumë të shkurtër. I gjithë statusi është një fjali i gjatë.

Por ajo fjali, e vendosur mbi një fotografi të postuar në profilin e tij në Facebook, është problematike.

Hoxha ka postuar një fotografi ku shihen disa kukulla të veshura me kostume zyrtare, e me të cilat kukulla i ka krahasur gjyqtarët dhe prokurorët e Kosovës.

“Këta janë gjyqtarë dhe prokurorë në Kosovë.” – shkroi z. Hoxhaj.

Kujtojmë që eksponentë të ndryshëm të pushtetit ka dy ditë që po e kritikojnë sistemin e drejtësisë në lidhje me vrasjen e gruas shtatzënë në QKUK.

Por kritika nuk ka edhe për Policinë e Kosovës, e cila nuk arriti ta zbatonte urdhërin mbrojtjës ndaj gruas së vrarë, pasi ky institucion udhëhiqet është nën udhëheqjen e LVV-së.

Ndryshe, i dyshuari për vrasjen e gruas shtatzënë, Sokol Halili ende nuk është prangosur.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close