fbpx
Lajme

Ka ende njerëz të mirë, ja gjesti që bëri kjo vajzë për një plakë, derisa po ecte (Foto)

Thonë se pleqëria të kthen në një formë në fëmijë, kur ke nevojë për shumë gjëra.

Por ka shumë njerëz të mirë përreth nesh ende në botë.

Një gjë të tillë e ka dëshmuar sot edhe një vajzë e re në moshë.

Përderisa po ecte një grua e moshuar ka kërkuar nga ajo që t’i ndihmojë për të mbërthyer pallton që kishte veshur, e që sigurisht kishte të ftohët.

Vajza në fjalë pa ngurruar i ka ndihmuar asaj, kështu duke bërë një gjest mjaft të këndshëm dhe shumë njerëzorë. E s’thuhet kot, bota ka ende njerëz të mirë, të tillë si këto në fotografinë më poshtë:

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close