fbpx
Lajme

Grenell – gazetares amerikane: Nuk ka asnjë provë kundër Thaçit, dëshmitarët janë anonim

Gazetari Fitim Ceku ka publikuar një postim të ish ambasadorit Richard Grenell i cili ka komunikuar me një gazetare të New York Times.

“Nuk ka asnje prove kunder Thaçit. Nuk ka deshmitare te emeruar (te gjithe anonime me data anonime dhe vendndodhje anonime). kjo është një krizë në Hagë. Dhe gazetarët po e injorojnë atë”.

Kete koment Grenelli e ka bere derisa i ka thane nje gazetare te “New Yerk Times” te niset per ne Hage dhe te beje nje hulumtim lidhur me kete.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close