fbpx
Lajme

“Kurti ua tregon gishtin e mesit qytetarëve të Ferizajt, 0 cent për vitin 2024, ndërsa ata paguajnë 20% të tatimeve në krejt Kosovën”

Shkruan Vlora Çitaku

Paramendoni, Ferizaji që paguan afër 20% të tatimeve në krejt Kosovën, e që krijon dhjetëra mijëra vende pune dënohet nga Qeveria qendore me zero investime të reja kapitale.

Skenderaji i lirisë së Kosovës, i Adem Jasharit dhe UÇK-së dënohet me zero investime poshtu. Njesoj edhe me një mori komunash tjera. A janë vallë fëmijët e qyteteve opozitare me pak të vlefshëm?

A janë drenicasit dhe ferizajasit e qindra mijëra qytetarë tjerë më pak të rëndësishem se ata të katër komunave të VV-së ku po shkojnë 60% e projekteve të reja kapitale? Pse po e ndani këtë popull, ose pse po vazhdoni ta ndani tash e sa vite.

Boll ma me përçarje! Shkoni. Sa ma shpejt shkoni se s’jeni për asgjë!

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close