fbpx
Lajme

Lirim Mehmetaj: Sërish atentat ndaj Kurtit, vetura e tij ra në një gropë, kishte turbulenca

Lirim Mehmetaj

Lajmi i Fundit: Serish atentat ndaj kryeministrit

Rruges nga Maqedonia e Veriut per ne Kosove, vetura e kryeministrit ra ne nje grope.

Sic meson RTK-ja gropa eshte hapur nga nje grup i mireorganizuar me baze ne Beograd.

Planin e atentatit per RTK-ne e ka zberthyer ministri Xhelal Svecla.

“Ideja ishte qe nga turbulenca qe do shkaktonte gropa, kryeministri ta godiste me koke tavanin e vetures dhe te pesonte demtime ne talamus dhe hipotalamus. Qellimi i falangave serbe ishte qe te demtohej sistemi parasimpatik i kryeministrit tone”, tha Svecla ne shpalosjen e ekspertizes se tij.

RTK fton qytetaret te mos bejne panike, truri i kryeministrit vazhdon te jete i paprekur, njofton mediumi kredibil.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close