fbpx
Lajme

Nënkryetari në tentativë i Komunës së Prishtinës Rrahim Pacolli i kërkon 100 mijë euro nga Arbana Xharra

Sekretari i AKR-së, Rrahim Pacolli, ka ngritur padi ndaj ish-gazetares Arbana Xharra për, siç thotë ai, shpifje ndaj tij nëpërmjet postimeve në rrjetet sociale. Ai ka kërkuar nga Xharra 100 mijë euro kompensim.

Kjo është bërë e ditur nga vetë Pacolli nëpërmjet rrjeteve sociale. Pacolli është përfolur shumë për marrëveshjen e AKR-së me Vetëvendosjen për balotazh. Sipas kësaj marrëveshjeje, kuloareve përflitej se ai do të merrte pozitën e nënkryetarit të Komunës së Prishtinës, nëse kandidati i VV-së Shpend Ahmeti do të dilte fitues i zgjedhjeve.

Sipas tij, padia është ngritur për dëmshpërblim ndaj dëmit moral që është bërë ndaj tij.

“Siç edhe kam paralajmëruar, sot kam ngritur padi ndaj Arbana Xharrës e cila me disa publikime në rrjetet sociale ka shpifur ndaj meje. Padia ime është ngritur për dëmshpërblim ndaj dëmit që i është bërë personalitetit, nderit dhe moralit tim. Rr.P”, ka shkruar Pacolli.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close