fbpx
Lajme

Pamje tmerri vijnë nga Greqia, droni kap shkatërrimet biblike

Ka shkuar në 16 numri i të vdekurve nga stuhia vdekjeprurëse në Greqi dhe në çdo moment vazhdon të rritet numri i të plagosurve.

Fotografitë nga Mandra janë tronditëse. Shumica e lagjeve të përmbytura me baltë të tmerrojnë, përcjell Albeu.com.

Shtëpitë e shkatërruara, makinat e shpërndara dhe banorët e zonës përpiqen të shpëtojnë dhe ato pak gjëra që i kanë mbetura pas tragjedisë kombëtare.

Dëme pallogaritshme nga përmbytjet, niveli i ujit mbi 1 metër!

Kjo është gjendja deri tani në shtetin fqinj Greqinë.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close