fbpx
Lajme

Qytetarë të shumtë e presin Veselin në aeroport

Një numër i madh i qytetarëve janë duke pritur në aeroportin ndërkombëtar “Adem Jashari”, Kadri Veselin, kryetarin e PDK-së.

Veseli ishte në Hagë pasi ishte intervistuar nga Gjykata Speciale.

“Sa më shumë paqe qetësi për popullin tonë, zoti e mbrojtë Kosovën, lavdi e përjetshme UÇK-së, gjithmonë krenar përjetë”, tha Veseli.

Ndryshe, dje pas intervistimit, Veseli tha se është shumë optimist se do të ketë paqe me Serbinë dhe se kjo do të arrihet shpejt. Ai shtoi se gjenocidi serb në Kosovë ekziston edhe në dokumente u shpreh i bindur se kjo gjë nuk duhet harruar kurrë.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close