fbpx
Lajme

Sulmohet autobusi me udhëtarë në magjistralen Prishtinë-Gjilan

Është sulmuar me armë zjarri një autobus me udhëtarë në magjistralen Prishtinë-Gjilan, përkatësisht në fshatin Silvovë. Ndërsa nuk raportohet për të lënduar. Kjo është bërë e ditur nga faqja RadioStar Gjilan, në “Facebook”, ku një dëshmitar kishte rrëfyer ngjarjen.

Ky është postimi i plotë pa ndërhyrje të redaksisë:Sulm në autobusin me udhëtar në Magjistralen Gjilan -Prishtinë më saktësisht në fshatin Slivov

Endrit Ajeti ka treguar në ato momente te cilat nga një drejtim i panjohur plumbi ka goditur drejt autobusit ngase ishte me udhetar por për fat të mirë nuk ka nga kjo gjuajtje të lënduar ne udhëtar më të cilet udhtonin në drejtim te Prishtinës.

Organet e rendit duhet te marrin masa te dhe te shtohet edhe me shume siguria ndaj ketyre rasteve dhe gjindet autori i kesaj vepre.

Postimi i plotë deshmitarit të rastit:

Plumb ne rrug..

Sot me date 31.10.2017 gjat udhetimit Gilan – Prishtine ndodhi nje gje e papritur..

Ishim duke ecur me shpejtesin normale ku ne kalim te fshatit Slivov u ndegjua nje krisem ku shihet kjarte edhe ne fotografi shkrepja e armes drejt autobusit ne drejtim per Prishtine.

Ishte nje zhurm ku u ndegjua nga udhtaret e gjysmes se mjetit sepse ishim ne levizje dhe zhurma e autobusit (zhurma motorit, muzika ) e madhe beri qe mos te degjohet deri te shoferi dhe gjithashtu erdhi shum papritur. Autobusi nuk u ndal , arsyje se ndihmsi i tij ishte nje djale i ri dhe nuk e informoj shoferin me kohe , por pas 2 km .

Eh populli i Kosoves..ngjarje ku isha prezent perball aksidentit ..

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close