fbpx
Lajme

Valon Syla: Rreziku të shpallet nje protektorat në Veri të Kosovës është evident dhe mbetet si skenar

Shkruan: Valon Syla

Rreziku të shpallet nje protektorat në Veri të Kosovës, dhe të implementohet nga një administrate ndërkombëtare që e implementon asociacionin vet, është evident, dhe ende mbetet si skenar, nëse Qeveria Kurti se merr seriozisht situaten mbi kompetencat e Republikës dhe dezerton nga detyra, qoftë duke e eskivuar, qoftë duke i refuzuar detyrat nga BE dhe SHBA.

Situata është serioze, dhe kjo mund ti ndodhë Kosovës shumë lehtë nëse dështon politikisht Qeveria Kurti, pamarrë parasysh se fajtor mbetet Serbia, dhe do të ndëshkohet nga bashkësia ndërkombëtare.

#albanologji#veriu#kurti#asociacioni#diplomaci

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close