fbpx
Lajme

Akil Gjakova pëson humbje shokuese nga greku Azoidis, mbetet pa medalje

Ndonëse pritjet ishin të mëdha që Akil Gjakova të rrëmbej medalje në Lojërat Evropiane Minsk 2019. 

Xhudisti kosovar humbi me Ippon ndaj grekut Georgios Azoidis në 1/8-tën e finales, shkruan Indeksonline.

Meçi i Gjakovës zgjati vetëm 30 sekonda, pasi Azoidis e rrëzoi në shpinë dhe fitoi Ippon. 

Në ndeshjen e parë dhe të vetme në këto Lojëra Evropiane, Akil Gjakova kishte fituar ndaj bjellorusit Vadzim Shoka.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close