fbpx
Lajme

“Do të të thyej brinjët”, imami tregon momentet e marrjes në pyetje nga shefii i anti-terrorit”

Imami Armand Aliu u shpreh se pasi u thirr për t’u marrë në pyetje pasi në Facebook u kërkoi besimtarëve myslimanë të mos festojnë 28 nëntorin, është kërcënuar.

Imami u shpreh se është kërcënuar me thyerje brinjësh nga shefi i anti-terrorit.

 “Jam kërcënuar me thyerje brinjësh nga shefi i anti-terrorit. Një nga SHKB-ja dhe një nga prokuroria e Tiranës.”, tha imami.

Ai pohoi se e vetmja gjë që kishte shkruar në faqen e tij të ‘Facebook’-ut ishte vetëm fjala e Profetit. Policia referoi në prokurori vepra penale për “Nxitja e urrejtjes ose grindjeve”.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close