fbpx
Lajme

Eksperti amerikan: Kurti duhet të kuptojë dëmin e vetëshkaktuar ndaj interesave të Kosovës nga populizmi

Eksperti amerikan për Ballkanin Perëndimor Edward Joseph, e ka komentuar seancën e Këshillit të Sigurimit të OKB-së, në të cilën pritet të përballen Albin Kurti, kryeministër i Kosovës dhe Aleksandar Vuçiq, president i Serbisë.

Në shkrimin e tij, Joseph thekson se kjo seancë duhet të jetë një pikë kthese në politikën e Kosovës.

“Kjo seancë e KS të OKB-së duhet të shënojë një pikë kthese në politikën e Prishtinës”.

“Albin Kurti dhe bashkëpunëtorët e tij të ngushtë partiakë duhet të kuptojnë dëmin e vetëshkaktuar ndaj interesave kombëtare të Kosovës nga populizmi i pandërprerë. Tani është koha për të ndryshuar kursin”, ka shkuar Joseph.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close