fbpx
Lajme

Forcat speciale të cilat intervenuan në OVL, janë nga Polonia

Forcat Speciale të cilat kanë ndërhyrë në organizatën e veteranëve janë nga shteti i Polonisë, ka thënë Avokati Tomë Gashi në emisionin Pressing.

Salih Mustafa është i arrestuari i parë i Speciales nën pretendimin se i njëjti ka kryer krime lufte.

Aktakuza kundër Mustafës ka të bëj me veprat kriminale që ndërlidhen me ndalim arbitrar, trajtim mizor, torturë dhe vrasje të paligjshme.

Këto vepra, sipas aktakuzës së prokurorisë së Specializuar të Hagës, janë konsumuar gjatë muajit prill të vitit 1999./ln

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close