fbpx
Sport

“Gran Gala”: Ky është trajneri dhe futbollisti i vitit në Itali (Foto)

Sonte u organizua “Gran Gala del Calcio”, mbrëmje kjo e cila dhuroi çmimet për më të mirin në Italia.

Si futbollisti i vitit në Serie A u zgjodh Gianluigi Buffon, portieri i Juventusit

Çmim të rëndësishëm mori edhe trajneri i Napolit, Maurizio Sarri, i cili u zgjodh më i miri i vitit.

Arbitri më i mirë i vitit 2017 u zgjodh, Nicola Rizzoli, kurse ekipi i preferuar, Juventusi.

Më poshtë e gjeni edhe formacionin më të mirë të vitit 2017 në Itali.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close