fbpx
Lajme

Ky është epilogu i bastit të Fidan Jupollit me Agim Bahtirin

Gazetari Fidan Jupolli dhe Agim Bahtiri kishin vënë bast nëse ky i fundit do të fitonte edhe një mandat në Mitrovicë. Basti fillimisht ishte me 10 mijë euro, e më pas ishte përmendur një vit pune në fabrikën e kërpudhave të Bahtirit.

Dje pas mbajtjes së balotazhit, në Mitrovicë doli fitues Agim Bahitiri. Ai bashkë me mandatin e ri, e  fitoi bastin që e kishte vënë me Fidan Jupollin.

Bahtiri kishte propozuar që basti të vihej me 10 mijë euro, më pas kishin folur për një vit punë të Fidanit në fabrikën e Bahtirit, e edhe për një drekë.

Kryetari i Mitrovicës ishte i ftuar sonte në emisionin  e Fidanit për të marrë atë që i takonte nga basti.

Ndiqeni videon e mëposhtme për të kuptuar epilogun e bastit të famshëm:

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close