fbpx
Rozë

La edhe rrogën për to, dikush po ia dëmton “lulet” Albana Osmanit

Prezantuesja shqiptare Albana Osmani, ka muaj që ka nisur një kauzë sensibilizuese në Shqipëri e quajtur “Ti je një luledielli”, e cila në fokus shitjen e 3000 bluzave nën logon e lulediellit.

Madje këtë fushatë ajo e barti ditë më parë edhe në Prishtinë. Krejt kjo me qëllim të ndryshimit dhe përmirësimit të spitaleve për fëmijë. Mirëpo siç duket dikujt po i pengon iniciativa e saj, shkruan Indeksonline.

Albana përmes një statusi në rrjetin e saj social Instagram ka rrëfyer gjithçka rreth kësaj kauze, vështirësive që ka hasur, ndërsa është shprehur e indinjuar me ata që po i prishin “lulet”, që kanë të bëjnë pikërisht me këtë iniciativë.

Ky është reagimi i plotë i bukuroshes shqiptare.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close