fbpx
Lajme

Nitaj kundërshton ndalimin e veturave në Prishtinë: Kujt ia zunë rrugën

Muharrem Nitaj nga AAK-ja e ka quajtur skandaloz vendimin e Komunës së Prishtinës dhe Ministrisë së Ambientit për ndaljen e qarkullimit të veturave në qendër të qytetit nga ora 06:00 deri në 22:00.

Nitaj ka bërë thirrje që ky vendim të shfuqizohet menjëherë, transmeton Gazeta Metro.

Reagimi i tij i plotë:

Shkaktaret e ndotjes ne Prishtine, sipas Bankes Boterore:
KEK deri ne 12%
Automjetet deri ne 9%
Kalldajat me qymyr rreth 80%-
Atehere kujt ia zune rrugen veturat qe hynin ne Prishtine?!
Vendimi eshte skandaloz, eshte segregacion!!!
Ai duhet te shfuqizohet menjehere.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close