fbpx
Lajme

Njëri nga figurat qendrore të UÇK-së: Blerta gaboi, më terroriste është Albulena se kunati i saj

Halil Selimi ishte pjesë aktive e ilegalës shumë vite më herët. Njëri nga figurat qendrore të LPK-së i cili mori pjesë edhe në organizimin e UÇK-së ka treguar dhe ka kritikuar qasjen e deputetes së PDK-së znj. Blerta Deliu për akuzat në Kuvend.

Sipas tij, edhe ai ka aktakuzë për terrorizëm nga shteti i Serbisë, por në këtë rast ka kritikuar edhe znj. Albulena Haxhiu.

Po ju sjellim shkrimin e plotë:

Megjithatë, gabove, mikja ime, Blerta! I akuzuar dhe i përndjekur për terrorizëm jam edhe unë në Serbi!Nuk duhej të bije në nivelin, as provokimin histerik të një ministreje si Albulena! Pastaj, më terroriste është Albulena, si sulmuese e institucioneve të Kosovës, sesa kunati i saj i akuzuar për terrorizëm në Maqedoni!

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close