fbpx
Lajme

Përfundon numërimi në Prizren, ky është rezultati sipas KQZ-së (Foto)

Kandidati i PDK-së për Kryetar të Prizrenit, Shaqir Totaj është renditur dukshëm i pari në zgjedhjet e 22 tetorit.

Para disa orësh ka përfunduar edhe numërimi i plotë i votave nga KQZ-ja, ku Totaj ka marrë 19.410 vota apo 29.66%. PDK-ja ka marrë shumë vota edhe për kuvendin komunal ku për herë të parë do të ketë rreth 14 kuvendarë që është edhe numri më i madh i ulësve që ky subjeck ka fituar në Asamble ndonjëherë. Partitë e tjera si VV e LDK pritet të marrin nga 6 apo 7 ulëse.
Pas Totaj, i dyti me mbi 5000 mijë vota më pak është Mytaher Haskuka i VV-së që ka 14.592 vota apo 22.30%
I treti sipas KQZ-së është Hatim Baxhaku i LDK-së me 12.878 apo 19.68% të votive.
Ndërsa Kabashi i AAK-së dhe Berisha i NISMA-së janë të renditur me nga 5000 vota.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close