fbpx
Lajme

Përfundon numërimi i votave në Ferizaj: Ky është rezultati (Foto)

Ka përfunduar numërimi zyrtar i votave në Komunën e Ferizaj, teksa i pari ka dalë kandidati i PDK’së, Agim Aliu, ndërsa i dyti Muharrem Svarqa i LDK’së.

PDK dhe LDK do të ballafaqohen mes vete në raundin e dytë të zgjedhjeve lokale në Ferizaj.
Aliu ka marrë 19.733 vota ose 38.56 për qind derisa për Svarqën kanë votuar 15.721 qytetarë ose 30.72 për qind të votave.
Këto janë rezultatet e zgjedhjeve lokale në Ferizaj:

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close