fbpx
Sport

Manchester Unitedi dhe forma fantastike në “Old Trafford” (Foto)

Skuadra e Manchester Unitedit ka një formë fantastike këtë sezon. Përveç kësaj, klubi nga Anglia ka një rekord pozitiv në garat europiane.
Bëhet fjalë për ndeshjet në shtëpi “Old Trafford”, ku ekipi i Jose Mourinhos nuk di çfarë është humbja në 19 ndeshje europiane.
“Djajtë e Kuq” kanë 15 fitore dhe 4 barazime në shtëpi, duke e bërë atë skuadër të pamposhtur dhe të rrezikshme në “Teatrin e Ëndrrave”.
United nesër përballet me Benficën në kuadër të Ligës së Kampionëve nga ora 20 e 45.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close