fbpx
Lajme

Rron Gjinovci: Populli i Kosovës është i padijshëm, Amerika nuk jep pare falë

Në një emisionin të T7, respektivisht në emisionin Pressing, Rron Gjinovci ka thënë se 75 përqind e popullit ende nuk dijnë shkrim dhe lexim. Sipas tij Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk japin financa falë – por hua.

Sipas tij, sikur mos të ishte Bashkimi Evropian, qytetarët e Kosovës do të vdisnin urie.

Analisti i afërt me VV-në – Rron Gjinovci, është shprehur se marrëveshja në Washington nuk ka ndonjë rendësi të madhe.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close