fbpx
Lajme

Sfarqa të dielën i humbi zgjedhjet, pas një dite e gëzon një lajm tjetër

Ish-kryetari i Ferizajt, Muharrem Sfarqa, të dielën humbi zgjedhjet ndërsa të hënën mori një lajm të gëzueshëm nga djali i tij, ai është diplomuar në njërin nga universitetet e Anglisë.

“Pas lajmeve jo të mira nga politika vijnë lajme super të gëzuara në familje, aty ku njeriu e gjen ngrohtësinë dhe dashurinë e paçmim”, shkruan Sfarqa në FB, transmeton Express.

Ai thotë së ndihet shumë krenar.

“Driloni im nga dita e djeshme është bërë me diplomë të Fakultetit Ekonomik në Staffordshire University nga Anglia.

Nuk ka ndonjë fjalë a thurje vargjesh që e shpreh gëzimin e prindërve kur vijnë në shtëpi sukseset e fëmijëve.

Një baba krenar mbetet gjithmonë i tillë kur rrugëtimi në studime është sfidues, ashtu siç ishte kjo përvojë për ty.

Paç mbarësi, shëndet e shumë lumturi në jetë e në profesion Drilon”, përfundon postimi.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close