fbpx
Lajme

Thaçi: Kurti gëzimin e ka tek Gjykata Speciale, sepse nga Rambujeja kurrë s’ja ka qëlluar

Ish Presidenti i Kosovës z. Hashim Thaçi në një intervistë në Real Story në Shqipëri kishte thënë se Kurti gëzimin dhe shpresën e ka tek Dhomat e Specializuara sepse përndryshe nga Rambujeja e këndej ka qenë në anën e gabuar.

Sipas tij ai në Gjykatë Speciale ka rrëfyer storien e tij të suksesit dhe një ditë ato do të bëhen publike dhe qytetarët do ta shohin ballafaqimin e tij në mbrojtje të vlerave të luftës kundrejt prokurorit të specializuar.

Clint Williamson, ish-prokuror i Gjykatës Speciale të EULEX’it, ka thënë se nëse Kuvendi i Kosovës nuk do ta formonte Gjykatën Speciale, kjo do të ndodhte në OKB.

Në një intervistë për “Ora News”, ai ka thënë se insistimi më i madh për krijimin e Speciales ishte nga Rusia.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close