fbpx
Lajme

Tmerr në Itali, shqiptari masakron me çekiç të dashurën

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali ku një shqiptar ka masakruar me çekiç të dashurën e tij.

Ngjarja ka ndodhur në onën e Montecassiano, në sheshin përballë disko “Liolà”.

Një burrë 55 vjeçar shqiptar, i identifikuar si Besnik Habiraj, për arsye që ende janë në shqyrtim nga policia, së pari kishte ndjekur me veturën e tij të dashurën dhe më pas e ka masakruar atë në park.

Thuhet se e gruaja po me origjinë shqiptare, është në gjendje të rëndë në spitalin e Maceratës, pasi Habiraj e kishte goditur në fytyrë dhe në kokë me një çekiç.

Policia ka shkuar në vendngjarje dhe ka arrestuar 55-vjeçarin shqiptar.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close