fbpx
Shëndeti

Zieni bananen, mjaltin dhe ujin, prisni tri ditë: Magjia e mjekësisë natyrore!

Përshkruajeni dhe ruajeni këtë recetë.

Shërimi i kollës kronike dhe bronkitit gjithmonë ka qenë problematik, madje edhe për mjekësinë tradicionale.

Mirëpo, një ilaç shtëpiak përmban disa nga përbërësit më të fuqishëm, të cilët qetësojnë fytin dhe mushkëritë dhe mund të shërojnë kollën dhe bronkitin në afatin më të shkurtër!

Falë karakteristikave të mjaltit dhe bananes, të cilat kryesisht janë përbërës të kësaj recete, do të mund këtë ilaç t’ua jepni, jo vetëm të rriturve, por edhe fëmijëve.

Njëkohësisht do të pini ilaç dhe do të kënaqeni me shijen e tij!

Me ndihmën e këtij ilaçi do të liroheni nga dhembja e fytit, kolla e fortë, madje edhe nga problemet me lukthin!

Përbërësit:

▪ 400 mililitra ujë të vluar,▪ 2 banane të madhësisë mesatare,▪ 2 lugë mjaltë

Përgatitja:

Bananen shtypeni dhe bëjeni në formë pureje, qiteni në tenxhere dhe shtoni ujin e vluar.

Përzieni dhe lëreni të qëndrojë 30 minuta. Kur përbërja të ftohet shtoni mjaltin.

Është me rëndësi që mjaltin ta shtoni në fund, në mënyrë që të mos i humbë të gjitha cilësitë e rëndësishme që i ka.

Doza:

Merrni nga 100 ml të këtij ilaçi 4 herë në ditë (gjithsej 400 ml në ditë).

Sasia e dhënë në recetë është e mjaftueshme për një ditë dhe mëngjesin tjetër mund ta përgatisni dozën e freskët.

Lehtësim do të ndieni në afat prej tri ditësh.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close