fbpx
Lajme

38 komuna të udhëhequra nga meshkujt, nuk fiton asnjë grua!

Në zgjedhjet lokale të këtij viti kishte mjaft kandidate femra. Madje në balotazhin e ditë së sotme dy prej tyre vazhduan garën.

Ishte pikërisht komuna e Mitrovicës dhe ajo e Gjakovës që kishin mundësinë për t’i votuar dy femra, Mimoza Kusarin nga Alternativa në Gjakovë si dhe Valdete Idrizin nga PDK-ja në Mitrovicë, transmeton Indeksonline.

Por duke ditur rezultatet finale nga të gjitha komunat del që Kosova të mos ketë asnjë komunë e cila do të udhëhiqet nga ndonjë grua.

Nga 38 komuna sa janë gjithsej, gratë nuk do të kenë të mundur që të jenë në krye të udhëheqjes.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close