fbpx
Lajme

Fituese e balotazhit është AAK-ja, fitoi 5 komuna

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka dal të jetë fituesja e sotme e balotazhit, duke marrë kështu pesë komuna.

Nga ana tjetër PDK ka fituar katër komuna, LDK po ashtu 4 komuna, Vetëvendosje tri komuna, AKR dhe Nisma nga një Komunë.

Prishtinë- Vetëvendosje

Prizren- Vetëvendosje

Kamenica- Vetëvendosje

Nisma- Malishevë

Vushtrri- LDK

Podujevë- LDK

Ferizaj- PDK

Suharekë- AAK

Gjakovë- AAK

Obiliqi- AAK

Mitrovicë- AKR

Shtime- PDK

Istog- LDK

Klinë- AAK

Dragash- PDK

Rahovec- AAK

Shtime-PDK

Kllokot- Lista Srpska

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close