fbpx
Rozë

A e keni ditur se ky aktor turk është nip i shqiptarëve

 “Emiri” me prejardhje shqiptare!

Aktorin e njohur turk Kaan Urgancıoğlu, e njohim si “Emiri” nga seriali “Kara Sevda”.

Aty shfaqet si një personazh negativ ose thënë më qartë iniciuesi i gjithë vuajtjeve të “Nihanit” dhe Kemajlit, shkruan rtv21.tv.  

Por a e kni ditur se ai ka gjene shqiptari. Nëna e aktorit është me prejardhje shqiptare.

Të paktën kështu shkruhet në biografinë e tij. Kështu Urgancıoğlu iu shtohet listës së aktorëve turk me prejardhje shqiptare si Halit Erginc, Kivanc Tatitlug, Gizem Karca e të tjerë.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close