fbpx
Lajme

Albin Kurti: Ata që pushtetin e kanë qëllim vetjak dhe ne që e kemi mjet politik

Kandidati i lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër, Albin Kurti, përmes një reagimi në Facebook ka thënë se, fitorja në politikën kosovare është keqkuptuar duke u degraduar në fitore elektorale.
Sipas Kurtit, partitë tjera në Kosovë nuk duan ta marrin pushtetin.

“Ato duan të jenë pushteti. Vetëm Lëvizja jonë don ta marrë pushtetin siç merret një mjet, për të realizuar pra qëllimet politike që derivojnë nga koncepti ynë”, ka thënë Kurti.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close