fbpx
Lajme

Bulliqi: Raporti për demarkacionin, brenda muajsh në Qeveri – pastaj vendos Kryeministri

Raporti i ri për demarkacionin e kufirit ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi do të jetë brenda pak muajsh në tavolinën e Kryeministrit të Kosovës.

Kështu ka bërë të ditur kryetari i Komisionit për shënimin e kufirit shtetëror, Shpejtim Bulliqi, në një intervistë për Gazetën Express.

Ai ka thënë se Komisioni është duke punuar në hartimin e raportit dhe se vendi duhet të ketë durim.

Ai i ka thënë Fidan Jupollit se pasi ta marrë Qeveria raportin për demarkacionin në Qeveri, ekzekutivi i vendit më pas do të vendosë për hapat e mëtejshëm.

Ndiqeni intervistën e Bulliqit për Express, në videon e mëposhtme:

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close