fbpx
Lajme

DALIN DOKUMENTET: Maxharraj i “BOTËS SOT”, tani mbështetës i Kurtit e dikur pjesë e SPS-it dhe mbështetës i Millosheviqit

Binak Maxharraj opinionist i anshëm në mediumin “BOTA SOT”, medium ky i cili njihet për nxitjen e urrejtes sistematike ndaj UÇK-së dhe figurave kombëtare.

Çuditërisht, Binak Maxharraj i cili dikur ishte përkrahës i Sllobodan Millosheviqit, tani me zell të madh e mbron kryeministrin Albin Kurti dhe subjektin e Vetëvendosjes.

Fadil Kajtazi në llogarinë e tij në facebook, ka publikuar disa dokumente ku dëshmohet se Binak Maxharraj ishte pjesë e organit të dhunshëm serb OPB RTV.

Po ashtu ai ka publikuar një fotografi ku Maxharraj ishte pjesëmarrës në mbledhjen e SPS-it, partisë së Millosheviqit.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close