fbpx
Lajme

Familjarizmi i VV-së: Gruaja e Adem Mikullovcit, gruaja e Rexhep Selimit, baba i Astrit Deharit e familjari i burrit të Albulena Haxhiut në listë

Dje janë publikuar listat për deputetë nga të gjitha subjektet politike. Ajo që bie në sy është lista e Vetëvendosjes. Pavarësisht se në të kaluarën janë thirrur në vlerat personale të individit, këtë herë duket se kanë bërë përjashtim.

Në listën për deputetë janë futur edhe gruaja e Rexhep Selimit, gruaja e të ndjerit Adem Mikullovcit, baba i të ndjerit Astrit Dehari dhe familjari i burrit të Albulena Haxhiut, z. Gani Krasniqi.

Pavarësisht disa kandidaturave profesionale dhe të respektuara edhe brenda VV-së ka aktivista të ndryshëm që janë shprehur kundër këtyre formave të kandidimit.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close