fbpx
Lajme

Fisnik Ismailit i mbeti ‘hatri’ për një veprim nga Kimete Berisha

Deputetit të “Vetëvendosjes”, Fisnik Ismail i kishte mbetur “hatri” se pse analistja, Kimete Berisha, nuk ia përmendi emrin në fillim të tekstit në një shkrim të sajin autorial.

Postim i Kimetes bëhej fjalë për temën rreth “mutit”, fjalës që u përdor nga deputetja, Aida Dërguti.

“Pse s’më shkrujte mue të parin? Kishe m’ki simpati”, ka komentuar Ismaili në profilin e Berishës.

Më poshtë, shkrimi i plotë i analistet ku ka përmendur

figurat kryesore në vend;

Qëndrime pro dhe kundër Klanit ‘M’

1 Sami Kurteshi: 

2 ‘M*ti është njerëzor, pavarësisht se përbëhet prej qelizave të vdekura.

3 Fisnik Ismaili:

4 Ani shkenca rrejke thojke se ma trash’ dhjehen meshkujt se femrat.

5 Donika Kadaj Bujupi: 

6 Për cilin ‘mut’ e ka fjalën ajo psikopate! Në libër shkruan se ekzistojnë shtatë lloje të mutrave. Njëri lloj prej tyre është në formë të gjarprit. Kur të dal prej burgu, e sheh ajo!

7 Albulena Haxhiu: 

8 Megjithatë, ai që e bën mutin pa e ndërprerë kolonën e tij, është më i shëndoshi.

9 Xhelal Sveçla:

10 A thu a e di Sami Kurteshi pse muti e ka ngjyrën e kaftë?

11 Shpend Ahmeti:

12 Ha sikurse shpendi, por dhje sikurse elefanti.

13 Dardan Molliqaj:

14 S’ka njeri që nuk e këqyrë mutin e vetë para se t’ia lëshojë ujin, leni foret.

15 Arbërie Nagavci:

16 O Zot. Mia u tranu, kur ka ndigju që bijë zeza i ka thonë Albinit ‘mut’. Tha, asaj ‘pshurrejkes’…marre duhet mi ardh.

17 Rexhep Selimi:

18 Njeriu dhjen edhe nga frika.

19 Dardan Sejdiu:

20 Nuk je çfarë ha, por je çfarë dhjen!

21 Kadri Veseli:

22 Femra e ka shti, ‘pe din ti’!

23 Ramush Haradinaj:

24 Këto janë sporte të rënda. Me më pas thënë mua ‘mut’, s’kish pas çare pa më ‘hëngër’!

25 Besa Gaxherri:

26 U kry tash. Mos përrallisni. Gjesti i Aidës ishte ‘gabim teknik’!

27 Isa Mustafa:

28 Kërrsh u bafshin. Se, vishin ma shqetsojshin familjen te shpia. Ka Zot.

29 Dukagjin Gorani: 

30 Njeriu e bën mutin, por mut nuk është. Do gjana duhet m’u thënë njëherë e mirë.

31 Hashim Thaçi:

32 Duhet me shfrytëzu këtë rast ideal me amnestu për fundvit Albin Kurtin, n’atë harxh edhe Donikën.

33 Albin Kurti:

34 Pikëpyetja e Dugit është përgjigja ime.

35 Mimoza Kusari:

36 Muti s’duhet të jetë referencë.

37 Edi Rama:

38 Shko pastroje fjalorin, lexo ndonjë libër, lyp çare e shpëtoje shpirtin se qenke për gjynaf, grua a burrë a në çfarë qenke katandisur ti kshtu. Bir Selman i nanës, kë të qajë më parë.

39 Ilir Meta:

40 Palët t’i ulin gjakrat e të gjejnë një konsensus rreth kësaj çështje.

41 Veton Surroi:

42 Na kanë fshi përpara katunarkat. Mirë e ka pas Fishta: Katunar o burrë, edhe m’i ndrru shtatë lëkurë, se njeri s’bëhesh kurrë. 

43 Pa e marrë qytetaria n’dorë, Kosova s’ka të ardhme.

44 Sali Berisha:

45 ‘Lavireve të bulevardit’, duhet treguar vendin, me forcën e fjalës dhe argumentit, të gjithë në këmbë për t’ia ngri buzëqeshjen në fytyrë.

46 Gëzim Kelmendi:

47 Është haram i madh ta quash krijesën e Allahut ‘mut’, prandaj ia rikujtojmë zonjës se e pret ‘ferri’!

48 Kimete Berisha:

49 Figurativisht ‘mut’ i thonë njeriut të lig, të poshtër dhe të ndyrë. Nëse Aida vërtetë mendon se Albini është ‘i tillë’ s’është dashur të tërhiqet, as të kërkojë falje, sepse nëse kish këmbëngulë në bindjen e saj dhe e kish argumentuar me fakte, e ka pasur rastin ideal të bëhet ‘me b*le’!

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close