fbpx
Lajme

LDK e voton demarkacionin, por ka një kusht

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), do ta votojë demarkacionin me Malin e Zi, vetëm atëherë kur kryeministri Ramush Haradinaj, u kërkon falje publike para qytetarëve, pasi ishte ai që kundërshtonte më herët, kurse, tash ka proceduar në Kuvendin e Kosovës të njëjti dokument.

Ketë qëndrim të LDK-së e ka dhënë  anëtari i kryesisë së LDK-së, Naser Osmani.

Ai ka thënë se tashmë qëndrimi i LDK-së është i ditur dhe ai është i njëjti.

Ndryshe , Qeveria në një mbledhje të saj e ka miratuar demarkacionin me Malin e Zi, dhe e ka proceduar në Kuvendin e Kosovës. Nuk dihet se kur kryesia e Kuvendit do të vendos për ta proceduar në seancë plenare.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close