fbpx
Rozë

Super këngëtarja shqiptare i ka dy fjalë për Encën dhe Luanën, ja si i vlerëson ato

Era Rusi  është një nga këngëtaret shqiptare më të vlerësuara për vokalin e saj potent si deh performancat e saj live në skenë.

E ftuar në programin e fundjavës “Një kat më lart” ajo është pyetur nga moderatori të japë nëj vlerësim për performancat e dy prej këngëtareve që i janë bashkuar skenës së fundmi.

E para që u vu përballë gjykimit ishte Enca, për të cilën Era u përgjigj me diplomaci se nuk e kishte dëgjuar ndonjëherë performancën e saj dhe për të nuk mund të jepte një vlerësim me çfarë ka dëgjuar nga të tjerët që flasin.

E njëjta gjë vlente dhe për Luana Vjollcën, së fundmi mjaft e përfolur për këngën e saj ‘Benzina’ që nuk mund të thuhet se ka marrë vlerësime pozitive.

Era si një këngëtare mjaft profesionale nuk ka preferuar të gjykojë produktin e Lunanës. Ajo është pyetur nëse do ta këndonte këngën  ‘Benzina’ dhe ja kush ishte reagimi i saj.

‘Jo, benzina nuk më pëlqen’ tha Era teksa pyetjes nëse mundej ta këndonte iu përgjigj thjesht duke.. qeshur.

Gjithashtu Era ka puheuar se pavarësisht vrerit që hidhet për punët e të tjerëve dhe sa cilësore ato janë, duhet vlerësuar mundii. 

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close