fbpx
Lajme

KQZ sot shpall rezultatet përfundimtare për balotazhin

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të shpall sot rezultatet përfundimtare të balotazhit të zgjedhjeve lokale.

Komisioni qendror Zgjedhor, përmes një komunikate ka konfirmuar se sot se sot (e mërkurë, 29 nëntor, ora 13:30)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve: Çertifikon rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve për Kuvendin Komunal të mbajtura më 22 tetor 2017, dhe shpall rezultatet përfundimtare të raundit të dytë të Zgjedhjeve për Kryetarë të Komunave që u mbajtën më 19 nëntor 2017, thuhet në komunikatë.

19 komuna iu nënshtruan balotazhit më 19 tetor, derisa zgjedhjet lokale u mbajtën më 22 tetor.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close