fbpx
Lajme

Kurti si Millosheviqi po i hakmerret Drenicës, Skënderajt për 2024 nuk ia ndan asnjë projekt

Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu shkroi në Facebook se Qeveria do ta lë Skënderajn pa asnjë projekt të ri për vitin 2024.

Deliu shkroi se Qeveria po hakmerret dhe po e diskriminon atë rajon.

“Asnjë projekt i ri për komunën e Skënderajt nga Qeveria për vitin 2024. I pabesueshëm, niveli i hakmarrjes dhe diskriminimit me të cilin po qeverisë ky Kryeministër. Turp i madh!”, shkroi deputetja, duke publikuar një pjesë të raportit të institutit GAP për ndarjet buxhetore për vitin e ardhshëm.

Njësoj si Qeveria Kurti, edhe regjimet e Tito-s dhe Millosheviqit vazhdimisht e kishin lënë pa buxhet Komunën e Skënderajt.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close