fbpx
Kuriozitete

Mësoni cila është dita perfekte për të propozuar për martesë?

Nëse po mendoni t’i propozoni partneres suaj, përmes këtij artikulli ne do ju tregojmë ditën e përshtatshme që duhet t’i uleni në gjunjë.

Në fakt dita e duhur po afron kështu që blini unazën që ta keni gati. Krishtlindjet janë zyrtarisht dita më e njohur e vitit për të propozuar.

Po po, nuk është Shën Valentini, por Krishtlindjet.

ChilliSauce, një kompani e specializuar në organizimin e eventeve, vëzhgoi 10,000 njerëz përreth Britanisë së Madhe dhe zbuluan se 31% prej tyre menduan se prag Krishtlindjet janë dita më e mirë për të propozuar, duke ndjekur Ditën e Shën Valentinit me 22% dhe mbrëmjen e Vitit të Ri me 18%.

Gjithsesi të dhënat ndryshonin mes meshkujve dhe femrave, pasi 33% e meshkujve mendojnë se dita më e mirë janë Krishtlindjet, 23% e femrave mendonin se është Dita e Shën Valentinit.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close