fbpx
Lajme

Ndryshojnë temperaturat, fillojnë reshjet: Parashikimi i motit për sot dhe ditët e ardhshme

Sot të mbajë mot me vransira dhe intervale më të gjata me diell. Në mëngjes në vise të ulëta do të ketë mundësi për formim edhe të mjegullës.

Në fillim të javës së ardhshme do ketë shtim të vransirave, e nga dita e martë edhe mundësi për reshje shiu.

Temperaturat e ajrit do të luhaten rreth vlerave mesatare për këtë periudhë kohore, me minimale nga 0C deri në 4C, e maksimale nga 11C deri në 14C.

Era do të fryejë lehtë nga verilindja dhe juglindja 1-4m/s. Shtypja atmosferike gradualisht do të zbres rreth vlerave normale.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close