fbpx
Rozë

Pas 12 vitesh inkurajoi veten të provojë aeroplanin, por për pak i shpëtoi përmbytjes, Eranda Libohova: Uji qenka më keq se sa ajri (Foto)

Në Shqipëri ditën e së premtes u shënua gjendje alarmante, si pasojë e vërshimeve të mëdha që ndodhën nga dalja e lumenjve prej shtretërve të tyre.

Si rrjedhojë, në shumë zona janë evakuuar qytetarë të shumtë, të cilët kanë marrë ndihmë nga Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë (FNSH).

AMP:

Në rrezik për jetën nga përmbytjet kanë qenë edhe këngëtarët Kastriot Tusha, Kejsi Tola dhe Eranda Libohova, të cilët, gjithashtu janë shpëtuar nga FNSH.

Eranda, vendosi që për të gjithë fansat e saj të publikojë një fotografi në llogarinë personale në Instagram, ku shihet me një nga efektivët e Forcave të Ndërhyrjes, ndërsa ka qetësuar fansat duke u kumtuar atyre lajmin se është shëndosh e mirë.

E njëjta ka rrëfyer tmerrin që përjetoi, duke treguar se pas 12 vitesh, kishte gjetur kurajon për të udhëtuar me aeroplan, ndaj dhe ishte nisur për në aeroportin e Prishtinës.

Por, këngëtarja shkruan se “uji qenka më keq se ajri”, duke treguar kështu se ka përjetuar eksperiencën më të keqe, kjo pasi vetura e saj gati ishte përmbytur.

“Si fillim jam shëndoshë e mirë…Ishim nisur drejt Prishtinës për të marrë avionin e linjës Prishtinë -Cyrih. 12 vjet pa fluturuar vendosa të sfidoj frikën…u tremba nga ajri, por uji paskësh qenë më keq. Falënderoj FNSH(Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë) që më shpëtuan jetën mua e kolegëve të mi artistë: Kastriot Tusha Kejsi Tola, e Zeqir Sulkuqi . Kjo është foto me një nga efektivët e FNSH-së, Genti Hyka pas operacionit të shpëtimit në Fushë -Krujë” (sic.), ka shkruar Eranda Libohova.

AMP:

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close